Menu Zamknij

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Jest w historii uczniowskiego życia dzień, którego nigdy się nie zapomina. 1 września. To wtedy i duzi, i mali kierują swe kroki do tego samego miejsca – do szkoły. Wsłuchują się w pierwszy dzwonek, witają się z przyjaciółmi, nauczycielami i wychowawcami.

O czym oni myślą w takiej chwili?

1 września po porannej mszy, wszyscy bez wyjątków zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, by uroczyście rozpocząć dziesięć miesięcy szkolnych zmagań.

Pogoda niestety nie sprzyjała, ale nikt na to nie zwracał uwagi. Przecież spotkaliśmy się po długim czasie niewidzenia i mieliśmy sobie tak wiele do powiedzenia.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej modlitwy oraz minuty ciszy, którą uczczono bohaterów II wojny światowej. To już 82 lata od jej wybuchu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz Miasta – p. Anna Laskowska, Przewodniczący Rady Miasta, p. Leszek Bożek oraz Przewodniczący Rady Rodziców ZS nr 1 – p. Sebastian Kornacki. Goście w ciepłych słowach zwrócili się do uczniów i nauczycieli, życząc im sukcesów i wytrwałości.

Od nowego roku szkolnego wicedyrektorem ZS nr 1 będzie p. Anna Ornoch, którą uroczyście powitała p. Ewa Gąska – Dyrektor ZS nr 1. Szczególnie ciepło zostali przywitani ci uczniowie, którzy dopiero rozpoczynają przygodę w naszej szkole – pierwszoklasiści, uczniowie grup zerowych oraz uczniowie klasy pierwszej LO.

Przewodniczący Rady Miasta – p. Leszek Bożek  serdecznie pogratulował sukcesów sportowych uczennicy klasy 6b – Emilce Laskowskiej, która ma na swoim koncie osiągnięcia w dziedzinie tenisa stołowego i jest ogromną dumą naszej szkoły. Wręczył jej również nagrodę pieniężną.

Przed nami ciężka praca – sprawdziany, klasówki, dziesiątki zapisanych stron, nauczonych wzorów, słówek i regułek. Ale przecież za 10 miesięcy wakacje! Damy radę!