Menu Zamknij

Akcja Jabłko – Cytryna 2021

Klasa mundurowa naszego liceum już od kilku lat ściśle współpracuje z miejscową policją i angażuje się w działania w zakresie bezpieczeństwa. Tak było i tym razem. 16 września nasi licealiści uczestniczyli w akcji Jabłko – Cytryna. Zanim młodzież wyruszyła na ulice naszego miasta, wzięła udział w szkoleniu, które przeprowadzili policjanci z łaskarzewskiego posterunku: asp. sztab. Mariusz Kępka i sierż. Katarzyna Kajda oraz podinsp. rez. Stanisław Madejski – nauczyciel klasy mundurowej. Celem szkolenia była profilaktyka w zakresie cyberprzemocy. W spotkaniu uczestniczyła również pedagog szkolny – Agnieszka Rutkowska, która uświadomiła uczniom zagrożenia, jakie wiążą się z korzystaniem z komunikatorów.

Licealiści wraz z policjantami uświadamiali kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie zasad Kodeksu Drogowego i wręczali pamiątkowe dyplomy z Jabłkiem lub Cytryną. Z pewnością Jabłek było więcej!