Menu Zamknij

Sprzątanie świata 2021

Udział w „Sprzątaniu Świata” jest w naszej szkole tradycją. Jak można było przewidzieć, nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w tę ważną akcję społeczną. 28 września punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, którzy przedstawili im cel i hasło tegorocznej akcji, przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas sprzątania oraz wskazali teren, który im przydzielono. Młodzi i starsi – uzbrojeni w szczotki, worki i rękawiczki – ruszyli do pracy.

Ich działania były bardzo owocne – worki zapełniały się błyskawicznie, ale niestety nie  jest to powód do radości. Bo przecież im więcej śmieci, tym większy brak szacunku do otaczającej nas przyrody. Gdyby nie fakt, że na własne oczy widzieliśmy zawartość worków, momentami nie dalibyśmy wiary w to, co ludzie zostawiają w lesie. Części samochodowe, telewizory, opony – to tylko wierzchołek góry lodowej.

Wygląda na to, że kilkanaście lat istnienia akcji niektórych z nas niczego nie nauczyły. Smutne jest niestety to, że już teraz, parafrazując znane przysłowie, możemy powiedzieć: Im dalej w las, tym więcej … śmieci.