Menu Zamknij

Dzień Edukacji Narodowej 2023

Już od wielu lat połowa października jest nierozerwalnie związana ze świętem wszystkich pracowników oświaty. Dzień Edukacji Narodowej – bo to o nim mowa – jest jednym z najbardziej uroczystych dni w kalendarzu roku szkolnego.

W tym roku było podobnie. Młodzież podziękowała swoim nauczycielom za trud wychowania, cierpliwość, wyrozumiałość i wiedzę. Ileż było tych słów wdzięczności!

Podczas uroczystości został rozstrzygnięty konkurs plastyczny związany z cyklicznie organizowaną w szkole Akcją Krwiodawstwa. Organizatorzy konkursu – p. Edyta Wieczorek i p. Wojciech Gąska wręczyli zwycięzcom i wyróżnionym nagrody i dyplomy.

Najważniejszym momentem dnia była uroczysta akademia, którą w tym roku przygotowały panie: Emilia Agnieszczak, Renata Bednarczyk i Beata Proczek. Nasi artyści w żartobliwy i humorystyczny sposób pokazali życie szkoły z uczniowskiego punktu widzenia. Było naprawdę bardzo wesoło.

Swoją obecnością – jak każdego roku – zaszczycili nas emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły i jak to bywa przy okazji takich spotkań, powróciły wspomnienia sprzed lat. Nie zabrakło również przedstawicieli Rady Rodziców oraz Urzędu Miasta. Nasze zaproszenie przyjęli: Burmistrz Miasta – p. Anna Laskowska, Przewodniczący Rady Rodziców – p. Sebastian Kornacki  oraz p. Krystyna Górska i p. Wioletta Mendyk –  zarządzające naszymi finansami.

Głos zabrała pani Dyrektor Ewa Gąska oraz p. Burmistrz Anna Laskowska. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej panie złożyły wszystkim zebranym serdeczne życzenia. Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie, życzyły dalszych sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Do życzeń dołączyła się również Rada Rodziców. Wyrazem wdzięczności były piękne kwiaty złożone na ręce Dyrekcji.

To była bardzo piękna i wzruszająca uroczystość.